Przedszkole Balbinka

KARATE

Łukasz Kuzemko

Przygodę z karate zaczął wyjątkowo wcześnie, bo w wieku 5 lat. Początkowo trenował z ojcem (1 dan judo) by w wieku 7 lat rozpocząć regularne treningi pod bacznym okiem trenerów z klubu karate Tiger. Pierwszy medal na zawodach zdobył już po roku treningów- v-ce mistrzostwo Wielkopolski dzieci. Sukces zaczynał napędzać sukces, a młody karateka przez następne lata torował sobie drogę na szczyt kariery, by w 2001 roku zostać powołanym do Kadry Polski Karate Shotokan. Decyzja selekcjonerów okazała się trafna i przez następnych siedem lat Łukasz reprezentował kraj za granicą święcąc coraz to większe sukcesy. W roku 2008 wraz z bratem zdecydował się na powołanie do życia sekcji karate sportowego działającej na terenie powiatu poznańskiego. Od kwietnia 2010  trener Kadry Polski Juniorów WKF/Shotokan.

Największe sukcesy
I miejsce kata ind. seniorów Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych we Wrocławiu
II miejsce kata ind. seniorów  Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Polski we Wrocławiu
VII miejsce kata drużynowe seniorów Akademickie Mistrzostwa Świata we Wrocławiu
2 x III miejsce (kata ind. i drużynowe) Scandinavian Open- Oslo
3 runda Golden League Monza Italy (liga światowa)
II miejsce  kata ind. seniorów – Liga Środkowoeuropejska Harasuto Cup Łódź

III miejsce Mistrzostwa Europy ESKA Porto, Matosinhos
III miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów Shotokan we Wrocławiu

I i III miejsce Mistrzostwa Polski WKF Poznań

Brązowy medal Mistrzostwa Europy ESKA Wrocław- kata ind.seniorów

II miejsce ME ESKA Cadiz- kata drużynowe juniorów

Podwójny złoty medalista Mistrzostw Europy ESKA Sunderland seniorzy i juniorzy

Srebrny medalista Mistrzostw Europy ESKA  Wiedeń juniorzy

Plany, Ambicje
wieloaspektowy rozwój klubu sportowego, promocja karate jako sportu kwalifikowanego i wielopłaszczyzno

PLASTYKA

ALEKSANDRA LEŚNIK – KROWICKA

Dyplom uzyskany w 2008 roku na kierunku Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w zakresie pedagogiki sztuki, krytyki          i promocji sztuki oraz malarstwa sztalugowego.

Wystawy zbiorowe

Europejski konkurs malarstwa BARWY MORZA, Gdynia – Honorowe wyróżnienie jury

2011

Wystawa XI PRACOWNI MALARSTWA UNIWERSYTETU Artystycznego w Poznaniu, Muzeum Stanisława Staszica, Piła